Jak naklonovat SD kartu za pomocí WinHex a HardDiskSerialNumberChanger.exe

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ: Tento dokument je z archivu na www.wifimorava.com (+420-776-206200) . Za obsah článků jiných autorů a správnost případných informací v nich obsažených neručíme. Pokud byl znám zdroj článku, byl vždy uveden.Nástroj WinHex ocení především pokročilejší uživatelé. Jde o velice výkonný hexadecimální editor. Mimo jiné dokáže vybrané soubory analyzovat a porovnávat. Podporuje několik nejpoužívanějších souborových systémů (FAT, NTFS, Ext2/3, ReiserFS, CDFS, UDF). Program winhex umí i vytvořit věrnou kopii SD karty (včetně bootovací oblasti) a to si dnes ukážeme jak na to.WinHex je pokročilý nástroj, který slouží pro každodenní použití:prohlédnutí a editace všech typů souborů, obnova smazaných souborů nebo ztracených dat z pevného disku nebo z karty digitálního fotoaparátu.

Klíčové vlastnosti:

WinHex: Computer Forensics & Data Recovery Software, Hex Editor & Disk Editor (Windows 2000/XP/2003/Vista/2008/7, 32 Bit/64 Bit*) stáhnete zde: http://www.x-ways.net/winhex/index-m.html

Nejdříve kartu (médium) uložíme do souboru (raw image file). V druhém kroku soubor image zkopírujeme na čistou karu. Winhex vytvoří kopii logického či fyzického disku včetně názvu jednotky a sériového čísla svazku!
 

Název disku změníte příkazem label

sériové číslo disku změníte utilitou HardDiskSerialNumberChanger.exe