VYŠŠÍ MOC UDEŘILA - Auta v ledovém aspiku - námrazy nejen na anténách, sněhová kalamita kde se jen člověk podívá.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ: Tento dokument je z archivu na www.wifimorava.com (+420-776-206200) . Za obsah článků jiných autorů a správnost případných informací v nich obsažených neručíme. Pokud byl znám zdroj článku, byl vždy uveden.Omlouvám se všem zákazníkům za problémy způsobené vyšší mocí.
První kalamita letošní zimy silně zasáhla celou Evropu.
Již od soboty jsem loupali servisní auta od až 5cm ledu!!!, a také po té rozmražovali, některé antény spojů s rybářským bičem a fénem umístěném na něm. Jinak na ty všechny hrůzy to už od neděle zvládáme bez velkých výpadku na naší infrastruktuře sítí. Problém je jistě v mnoha lokalitách výpadky elektřiny (v mnoha případech spadené dráty, které jsou obalené ledem). Až na některé jedince (jeden zákazník nám v době největší kalamity po třech hodinách poslal - že nám včas platí a proto chce služby poskytovat za jakýchkoliv okolnosti ... co na to říci), všem děkujeme za pochopení. Jinak dálnice D1 stála 9hodin, tisíce lidí bez elektřiny (prakticky všechny obce či města, které pokrýváme měli měli el. výpadky) a sjízdnost silnic ... silničáři moc vidět nebylo. Přejít chodník a nebo ulici bylo značně riskantní.
Napadlo u nás na střední Moravě až půl metru sněhu.

Jinak na některých GHz spojích bylo vidět, že během pár hodin šel signál i více jak o 25db dolů vlivem námrazy!!!

Upozorňujeme zákazníky, že nejlépe je nechat klientské antény přirozeně nechat roztát (ovšem má ještě celý týden mrznout), protože při odsekávání ledu a nebo při rozmražování ledu a nebo dokonce při odstřelování ledu vzduchovkou (i toto udělal jeden náš zákazník) může dojít k poškození antény!!! Odstraňování ledu s klientských antén je placená servisní činnost. Námrazy mohou způsobit zatlumení signálu jak u internetových připojení, tak i problémy s příjmem televizního příjmu s družic (při špatném příjmu obraz kostečkuje a nebo zcela vypadává)! Ani satelitních parabol neodsekávejte a nebo nerozmražujte led - nejlépe je to nechat přirozeně rozmrznout!!!


To co se dělo v sobotu po ránu jistě dobře nastíní níže uvedené obrázky: