HP LaserJet 1018 - tiskárna od Hewlett Packard tiskne vertikální tlustou 4 mm čáru na výtisku (Vertical lines on page). Článek nabízí řešení problému.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ: Tento dokument je z archivu na www.wifimorava.com (+420-776-206200) . Za obsah článků jiných autorů a správnost případných informací v nich obsažených neručíme. Pokud byl znám zdroj článku, byl vždy uveden.HP LaserJet 1018 Printer - tiskárna od Hewlett Packard tiskne vertikální tlustou 4 mm čáru na výtisku (Vertical lines on page fix). Článek nabízí vyřešení tohoto nepříjemného technického problému spojeného se špatným ovladačem od HPčka !

V listopadu 2007 jsem koupil tuto velmi levnou lejsrovou tiskárnu s velmi ekonomickým tiskem a od začátku jsem řešil níže uvedený problém (níže zaslaný email na support Hewlett Packard). Protože jsem nedostal odpověď a ani na anglických stránkách či fórech jsem nedostal odpověď a dnes jsem to konečně úspěšně dořešil dávám všem uživatelům řešení tohoto problému v níže uvedeném článku:

E-mail na podporu HP (bez odezvy):

HP LaserJet 1018 - tiskne vertikální tlustou 4 mm čáru na výtisku (Fix Vetical Line)

Nejedná se o žádnou vadu hardware (toner origoš) ale ovladačů a na různých stránkách nejen u nás je tento problém taky popsán, ale nevyřešen. Nevíte někdo co s tím. Pořádný stíněný kabel mám (měl jsem 5 různých výrobců - tyto tiskárny jsou choulostivé na dobře stíněný kabel USB) a také ovladače jsem tam měl všechny, které jsou dostupné. Jinak čas od času má tiskárna problém s větším počtem stránek, které tiskne ve frontě, kdy třeba první čtyři nevytiskne vůbec, pátou stránku zmrší a od 6 do 30 strany již vše vytiskne (ovšem s vertikální 4 mm čárou v záhlaví stránky). Z toho některé stránky vytiskne u jiných dokumentů jak má. Ovšem dá se říci, že to je dost zásadní problém, když vytisknu třeba faktury a dole je vytištěna v záhlaví tlustá čára. Někde se psalo, že se dá tisknout i s obrácením dokumentu při tisku a problém se u Hewlett Packard HP LaserJet 1018 odstraní. Zkrátka ani toto nepomohlo.

Systém mám MS Windows XP Professionall SP2. Zkoušel jsem i různé ovladače jiných lejsrových tiskáren od Packarda, které jsou součástí XPček a nic. Zkušební stránku to vytiskne v pořádku a bez problémů a na ní je ovladač verze 6.01. Na podpoře HPčka jsem vůbec nic nenašel ([url]http://h10025.www1.hp.com/.......cz)

Tož se prosím ptám:


1. Nevíte někdo, jak má být nastaven tiskový WinPrint u této tiskárny ( NT EMF, RAW či text) ?? Nebo jak to prosím máte nastavené Vy aby se netiskl vertikální pruh?
2. S jakou verzí ovladače Vám to tiskne korektně (pokud to vůbec někomu tiskne) ... a př. kde jste ty drivery stáhly (URL)?
3. Nemůže to být nějaká chyba operačního systému MS Windows XP SP2.... př. jaká záplata to řeší?
4. Myslíte si, že mám všechno v pořádku a je to na reklamaci?

Bohužel bez odpovědi od podpory ... a to mě donutilo experimentovat, až jsem na to konečně došel:

Vše uveďte defaultního nastavení a zadejte otočit (rotate) tisk v předvolbách tisku a také rozlišení dejte (Kvalita tisku - resolutuion) na FastRest.

V případě, že by Vám to nepomohlo, tak zkuste to zde ( http://www.hp.cz/services/podpora/serv_stred.php ), ovšem já jsem se tam nedovolal a to ani do Prahy a ani do Tábora ?!?