XP-Antispy 3.95-1 ... absolutní nutnost pro XPčka

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ: Tento dokument je z archivu na www.wifimorava.com (+420-776-206200) . Za obsah článků jiných autorů a správnost případných informací v nich obsažených neručíme. Pokud byl znám zdroj článku, byl vždy uveden.Tento program by opravdu neměl chybět žádnému uživateli PC .... Název "antispy" je trochu zavádějící, možnosti XPAntispy přesahují základní "detekování a zakázání" do systému vestavěných špionů (ano, hned v základní instalaci Windows je špion, a ne jen jeden!), lze jeho prostřednictvím i zakázat některé silně otravné funkce systému.

Windows XP jsou nechvalně známé tím, že samy od sebe provádějí různé updaty, odesílají podivné informace do internetu a mají defaultně zapnuté i některé funkce, které mohou ohrozit bezpečnost počítače. Jejich ruční vypínání je složité, proto je tu program XP-AntiSpy.

 

Po spuštění provede XP-AntiSpy prohlídku systému na hlídané funkce. Pokud zjistí, že některé funkce, které jsou nebezpečné, nebo zpomalují počítač, jsou zapnuté, můžete je označit a program je po kliknutí na Apply Changes buď zakáže, nebo úplně odstraní ze systému. Tyto operace jsou nevratné! Můžete být ale v klidu, protože se nestane, že by vám program odstranil něco, bez čeho nebudou Windows XP fungovat.

XP-AntiSpy je dílem Německého vývojáře Chrise Connella. Je to malá utilitka ve Visual C++, kterou si můžete stáhnout zdarma. XP-AntiSpy je k dispozici v české lokalizaci.


Doporučené nastavení:
 

Media Player Functions

Obecně lze doporučit zaškrtnutí všech voleb. Výjimku by snad mohlo tvořit automatické stahování kodeků.

Error Reports

Miscellaneous Settings

Internet Explorer 6

Messenger, Services

Regsvr32 dll´´´´s