Jak opravdu vypnout firewall MS Windows XP SP2 v registrech 2/2

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ: Tento dokument je z archivu na www.wifimorava.com (+420-776-206200) . Za obsah článků jiných autorů a správnost případných informací v nich obsažených neručíme. Pokud byl znám zdroj článku, byl vždy uveden.Včera jsem zveřejnil jak vypnout Firewall v XPčkách. Někteří se však ozvaly, že jim to nefunguje (WIN XP SP2 Firewall - nejde vypnout) a proto jsme na netu dohledaly a vyzkoušely jiný návod ......... Tento článek je určen výhradně pro velmi zkušené uživatele PC. Použití tohoto návodu a jakékoliv změny registrů provádíte na vlastní riziko!!! Těm méně zkušeným a odvážným : START - SPUSTIT - regedit.exe a ctrl+F dohledat ..... to co potřebujeme :-) Registry jsou velmi dobrá u účinná zbraň. Pokud se jedná o úpravu systemu, dá se hodně vylepšit, nebo mnohé věci objejít, ale pokud uděláte chybu, může se také celý systém zhroutit. Pokud informace na této stránce využíváte, činíte tak na vlastní nebezpečí.

V registrech dohledáme HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile . V tomto klíči je položka EnableFirewall, kterou lze nastavit na hodnoty 1 nebo 0 (zapnuto nebo vypnuto). Stejně tak je tam položka DoNotAllowExceptions, která říká, zda povolit seznam vyjímek nebo ne. A samozřejmě na stejném místě je uložen i seznam vyjímek.

Změny se projeví po restartu operačního systému MS Windows. Pro méně zkušené malé nakopnutí:

Start-Spustit-regedit.exe a vyhledávání pomocí klávesové zkratky Ctrl+F. Ještě připomínáme, že vše je na vlastní riziko a před aplikací jakéhokoliv návodu na našich stránkách je nutné si přečíst veškeré upozornění na našem portálu !!!


Nastavení:

Větev : [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile]
Typ: REG_SZ (textová položka)
Názov: EnableFirewall
Hodnota: 0 (vypne firewall)

Registr je možné stáhnout zde. Stačí např. 2x nakliknout v souborovém manažeru TotalCommander a povolit zápis do registrů.